Pre jazykové školy a firmy
hľadajúce spoľahlivých lektorov

Ste majiteľom či riaditeľom jazykovej školy a potrebujete zohnať kvalifikovaného lektora, na ktorého sa dá spoľahnúť? Ponúkam Vám svoje nadšenie, znalosti a schopnosti.

Rozsah služieb

 • Učenie individuálnych aj skupinových jazykových kurzov
 • Zameranie na odbornú jazykovú terminológiu - ekonómia, právo, medicína a farmakológia

Výhody

 • Mám skúsenosti vo výučbe skupinových aj individuálnych kurzov. Aktuálne učím nemčinu pre opatrovateľky, individuálne aj skupinové jazykové kurzy v Jazykovej škole VaV, Prešov.
 • Možnosť zrušenia lekcie 24 hodín vopred

Pre jednotlivcov
Nemecký jazyk je Vaša prednosť​​​​​​​​​​​​​​

 • Nemecko je najväčšia európska a tretia najväčšia ekonomika sveta 
 • je hlavným obchodným partnerom Slovenska 
 • má tretí najväčší knižný trh
 • nemčina je jeden z troch pracovných jazykov Európskej komisie a jeden z 24 úradných jazykov EÚ
 • v rámci EÚ je najrozšírenejším materinským jazykom so 100 miliónmi rodených hovoriacich
 • na Slovensku pôsobí približne 2000 rakúskych a 600 nemeckých firiem, sú najväčším platiteľom daní a vyžadujú nemčinu ako komunikačný jazyk

Rodičia na materskej/rodičovskej dovolenke

 • Príprava na návrat do práce aj pracovné pohovory
 • Bežné konverzácie aj odborná terminológia z oblasti, na ktorú sa potrebujete zamerať

Zamestnankyne a zamestnanci firiem, kde sa používa nemčina

 • Som Vám k dispozícii, ak si chcete zlepšiť pracovné vyhliadky a komfortnejšie komunikovať s nemecky hovoriacimi kolegami a klientami
 • Ak už navštevujete firemný jazykový kurz a chcete si rozšíriť svoje vedomosti

Zdravotnícky personál - lekári, sestry, opatrovateľky

 • Niekoľkoročné skúsenosti s kurzom nemčiny pre opatrovateľky 
 • Množstvo spokojných klientov
 • Pomoc s gramatikou, konverzáciou, slovnou zásobou či napísaním životopisu 

Nikdy nie je neskoro začať

 • Deti - študenti - nezamestnaní - ekonomicky aktívni - dôchodcovia
 • Nezáleží na veku, životnom období a situácii. Môžete začať v detstve, ako tínedžeri, ako súčasť procesu hľadania práce, pri túžbe zmeniť prácu, alebo keď chcete na dôchodku cestovať či sa rozprávať s rodinou


Spôsob práce

Zameranie na cieľ

Môžeme sa sústrediť na celkové zlepšenie Vašich jazykových schopností pomocou komplexnej výučby alebo precvičovať konkrétny aspekt jazyka, či už ide o gramatiku, konverzáciu alebo zlepšenie sa vo formálnej korešpondencii. Je veľmi dôležité mať stanovený plán a cieľ, pretože vďaka tomu Vy môžete jednoduchšie posúdiť, ako sa zlepšujete a ja si môžem overiť, či svoju prácu odvádzam správne. K Vašej méte budete bližšie každým dňom, a keď ju dosiahnete, spolu si navrhneme ďalšiu koncepciu. Keď sa obzriete späť, bude Vás hriať dobrý pocit, čo všetko ste sa naučili a kam ste sa už dostali!

Simulácia bežných situácií

Pre záujemcov o všeobecné zlepšenie sa v cudzom jazyku ponúkam výučbu napríklad pomocou tzv. role-playing game, teda nácviku bežných situácií profesného aj súkromného života. Chystáte sa do cudziny a chcete nasávať atmosféru miesta aj vďaka konverzácii s tamojšími obyvateľmi alebo si nie ste istí, či zvládnete bežný rozhovor na hotelovej recepcii alebo opýtanie sa na cestu? Získala Vaša firma nového obchodného partnera zo zahraničia, s ktorým sa budete musieť skoro stretnúť? Alebo sa chystáte na pracovný pohovor v cudzom jazyku a neviete, či úroveň Vašej konverzácie zodpovedá tomu, čo ste napísali do životopisu? Na tieto a ďalšie iné situácie Vám môžem pomôcť sa pripraviť.

Zábavná aj prísna forma vyučovania, ktorá prináša výsledky

Je zrejmé, že ak sa má človek niečo naučiť, musí chcieť, obetovať nejaký čas a vynaložiť určité úsilie. Na druhú stranu si myslím, že ak človeka niečo baví, ide mu to lepšie a rýchlejšie. Ak sa na naše spoločné hodiny budete tešiť, verím tomu, že priamka Vašich jazykových znalostí bude kontinuálne stúpať. Z tohto dôvodu sa snažím, aby lekcie neboli jednotvárne a aby ste takto udržali pozornosť. Najväčšou odmenou pre mňa je, ak sa nepozeráte na hodinky a na konci lekcie ste prekvapení, že sa už skončila :)

Hodnoty

Individuálny prístup

Individuálny prístup považujem za asi najdôležitejšiu hodnotu svojej práce. Či už ste jednotlivec, skupinka ľudí rozmanitého veku alebo tím kolegov z jednej firmy, vždy sa snažím výučbu čo najviac prispôsobiť. Môže sa jednať o stanovenie spoločného cieľa, správneho nastavenia jazykovej úrovne alebo v prípade jednotlivcov samotného spôsobu komunikácie. Niekto potrebuje prísnejší prístup, rýchlosť alebo aj naliehanie, iný sa potrebuje trošku osmeliť, kým začne sám rozprávať cudzím jazykom. Niekto má rád skôr kamarátsky prístup, zatiaľ čo iní si zakladajú na profesionalite. Považujem sa za empatického človeka a pevne verím tomu, že si aj s Vami budem rozumieť.

Samoštúdium

Nielen Vaše, ale aj moje. Koncept celoživotného vzdelávania je dnes nevyhnutnosťou. Nemusí ísť len o získavanie diplomov či certifikátov, môžete sa vzdelávať neformálne, v rámci Vášho osobného rozvoja. Možnosti, ktoré ponúka internet, sú takpovediac nekonečné. Takými sú aj rôzne vzdelávacie metódy. Je len na Vás, aby ste si vyskúšali, čo Vám vyhovuje najviac. Spoločne prekonáme tieto prekážky a uvidíte, ako sa pred Vami otvoria krásy jazyka. Stále si môžete kupovať klasické knihy alebo štúdium kombinovať s najnovšími aplikáciami, četovaním s inými ľuďmi. Začiatočníkom pomôžu videá s výslovnosťou či jednoduché opakovanie slovíčok. Ja budem neúnavne vyhľadávať nové spôsoby a postupy výučby a deliť sa o ne s Vami.

Motivácia a návyk

Nech už máte akýkoľvek dôvod učiť sa cudzí jazyk, dôležité je, aby ste v sebe už mali alebo si postupne vybudovali vnútornú motiváciu. Mnoho ľudí skončí so štúdiom po nejakom čase, lebo občasný neúspech či zdanie, že na to nemajú, preváži ich motiváciu, ktorá postupne klesá. Kľúčová je aj otázka priorít - je samozrejme lepšie, keď vás učenie jazyka baví a robí vám radosť, no niekedy sa ho musíte učiť kvôli okolnostiam, ktoré neovplyvníte.  Vytrvalosť je často dôležitejšia ako talent a keď vydržíte, pravdepodobne dospejete k poznaniu, že cesta je viac ako cieľ. Na začiatku robíte veľké pokroky, no postupne sa progres zmenšuje, čo môže viesť k frustrácii. Týmto vzostupom a pádom dobre rozumiem, preto Vám môžem poskytnúť aj psychickú podporu/mentálny coaching pri Vašom jazykovom vzdelávaní. Proces učenia sa jazyka vysvetlím na tejto metafore: Ak pravidelne cvičíte a raz za čas si doprajete kalorickú bombu, nestane sa nič. Ak nežijete zdravo a zriedka si zacvičíte, takisto sa nestane nič. Práve preto aplikujte motto z úvodnej stránky: buďte v kontakte s jazykom čo najčastejšie, najlepšie každý deň. Uvidíte, oplatí sa to! 

Zaujala Vás moja ponuka?
Ozvite sa

Kontakt