Pre jazykové školy
hľadajúce spoľahlivých lektorov

Ste majiteľom či riaditeľom jazykovej školy a potrebujete zohnať kvalifikovaného lektora, na ktorého sa dá spoľahnúť? Ponúkam Vám svoje nadšenie, znalosti a schopnosti.

Rozsah služieb

  • Učenie individuálnych aj skupinových jazykových kurzov

Výhody

  • Mám skúsenosti vo výučbe skupinových aj individuálnych kurzov. Aktuálne učím nemčinu pre opatrovateľky, individuálne aj skupinové jazykové kurzy v Jazykovej škole VaV, Prešov.
  • Možnosť zrušenia lekcie 24 hodín vopred

Pre firmy
obchodujúce na nemecky hovoriacom trhu

Ak Vaša firma vstúpila na nemecký, rakúsky alebo švajčiarsky trh a potrebujete jazykovo vzdelávať svojich zamestnancov na odbornej úrovni, môžete sa na mňa obrátiť. Ponúkam možnosti krátkodobej aj dlhodobej spolupráce.

Rozsah služieb

  • Individuálne aj skupinové lekcie
  • Zameranie na odbornú jazykovú terminológiu - ekonómia, právo, medicína a farmakológia

Výhody

  • Som Vám k dispozícii, ak máte záujem o lektorovanie jednotlicov alebo skupín zamestnancov. Zameranie hodín prispôsobím Vašim požiadavkám, sústredíme sa na konkrétnu oblasť, jej terminológiu a na rôzne situácie.
  • Možnosť zrušenia lekcie 24 hodín vopred

Spôsob práce

Zameranie na cieľ

Môžeme sa sústrediť na celkové zlepšenie Vašich jazykových schopností pomocou komplexnej výučby alebo precvičovať konkrétny aspekt jazyka, či už ide o gramatiku, konverzáciu alebo zlepšenie sa vo formálnej korešpondencii. Je veľmi dôležité mať stanovený plán a cieľ, pretože aj vďaka tomu si ja môžem overiť, či svoju prácu odvádzam správne a Vy vďaka tomu môžete jednoduchšie posúdiť, ako sa zlepšujete. K Vašej méte buďte bližšie každým dňom, a keď ju dosiahnete, navrhnite si ďalší koncept. Keď sa obzriete späť, bude Vás hriať dobrý pocit, čo všetko ste sa naučili a kam ste sa už dostali!

Simulácia bežných situácií

Pre záujemcov o všeobecné zlepšenie sa v cudzom jazyku ponúkam výučbu napríklad pomocou tzv. role-playing game, teda nácviku bežných situácií profesného aj súkromného života. Chystáte sa do cudziny a chcete nasávať atmosféru miesta aj vďaka konverzácii s tamojšími obyvateľmi alebo si nie ste istí, či zvládnete bežný rozhovor na hotelovej recepcii alebo opýtanie sa na cestu? Získala Vaša firma nového obchodného partnera zo zahraničia, s ktorým sa budete musieť skoro stretnúť? Alebo sa chystáte na pracovný pohovor v cudzom jazyku a neviete, či úroveň Vašej konverzácie zodpovedá tomu, čo ste napísali do životopisu? Na tieto a ďalšie iné situácie Vám môžem pomôcť sa pripraviť.

Zábavná aj prísna forma vyučovania, ktorá prináša výsledky

Je zrejmé, že ak sa má človek niečo naučiť, musí chcieť, obetovať nejaký čas a vynaložiť určité úsilie. Na druhú stranu si myslím, že ak človeka niečo baví, ide mu to lepšie a rýchlejšie. Ak sa na naše spoločné hodiny budete tešiť, verím tomu, že priamka Vašich jazykových znalostí bude kontinuálne stúpať. Z tohto dôvodu sa snažím, aby lekcie neboli jednotvárne a aby ste takto udržali pozornosť. Najväčšou odmenou pre mňa je, ak sa nepozeráte na hodinky a na konci lekcie ste prekvapení, že sa už skončila :)

Hodnoty

Individuálny prístup

Individuálny prístup považujem za asi najdôležitejšiu hodnotu svojej práce. Či už ste jednotlivec, skupinka ľudí rozmanitého veku alebo tím kolegov z jednej firmy, vždy sa snažím výučbu čo najviac prispôsobiť. Môže sa jednať o stanovenie spoločného cieľa, správneho nastavenia jazykovej úrovne alebo v prípade jednotlivcov samotného spôsobu komunikácie. Niekto potrebuje prísnejší prístup, rýchlosť alebo aj naliehanie, iný sa potrebuje trošku osmeliť, kým začne sám rozprávať cudzím jazykom. Niekto má rád skôr kamarátsky prístup, zatiaľ čo iní si zakladajú na profesionalite. Považujem sa za empatického človeka a pevne verím tomu, že si aj s Vami budem rozumieť.

Samoštúdium

Nielen Vaše, ale aj moje. Koncept celoživotného vzdelávania je dnes nevyhnutnosťou. Nemusí ísť len o získavanie diplomov či certifikátov, môžete sa vzdelávať neformálne, v rámci Vášho osobného rozvoja. Možnosti, ktoré ponúka internet, sú takpovediac nekonečné. Takými sú aj rôzne vzdelávacie metódy. Je len na Vás, aby ste si vyskúšali, čo Vám vyhovuje najviac. Spoločne prekonáme tieto prekážky a uvidíte, ako sa pred Vami otvoria krásy jazyka. Stále si môžete kupovať klasické knihy alebo štúdium kombinovať s najnovšími aplikáciami, četovaním s inými ľuďmi. Začiatočníkom pomôžu videá s výslovnosťou či jednoduché opakovanie slovíčok. Ja budem neúnavne vyhľadávať nové spôsoby a postupy výučby a deliť sa o ne s Vami.

Motivácia a návyk

Nech už máte akýkoľvek dôvod učiť sa cudzí jazyk, dôležité je, aby ste v sebe už mali alebo si postupne vybudovali vnútornú motiváciu. Mnoho ľudí skončí so štúdiom po nejakom čase, lebo občasný neúspech či zdanie, že na to nemajú, preváži ich motiváciu, ktorá postupne klesá. Kľúčová je aj otázka priorít - je samozrejme lepšie, keď vás učenie jazyka baví a robí vám radosť, no niekedy sa ho musíte učiť kvôli okolnostiam, ktoré neovplyvníte.  Vytrvalosť je často dôležitejšia ako talent a keď vydržíte, pravdepodobne dospejete k poznaniu, že cesta je viac ako cieľ. Na začiatku robíte veľké pokroky, no postupne sa progres zmenšuje, čo môže viesť k frustrácii. Týmto vzostupom a pádom dobre rozumiem, preto Vám môžem poskytnúť aj psychickú podporu/mentálny coaching pri Vašom jazykovom vzdelávaní. Proces učenia sa jazyka vysvetlím na tejto metafore: Ak pravidelne cvičíte a raz za čas si doprajete kalorickú bombu, nestane sa nič. Ak nežijete zdravo a zriedka si zacvičíte, takisto sa nestane nič. Práve preto aplikujte motto z úvodnej stránky: buďte v kontakte s jazykom čo najčastejšie, najlepšie každý deň. Uvidíte, oplatí sa to! 

Zaujala Vás moja ponuka?
Ozvite sa

Kontakt